Hipno-BDT; Yoğunlaştırılmış Hipnoterapi Modülü Kursu

Hipno-BDT Kursunun Genel Amacı Nedir?

Hipno-BDT kursu, bir psikoterapi beceri-ustalık eğitimi kursudur. Temel amacı, katılımcıya;

 • 1. Basamak: Hipnoterapi (Kursta, temel bilişsel-davranışçı teknikler ve bu tekniklerle bütünleştirilebilecek şekilde hipnoterapi yapma becerisi kazandırılması amaçlanmaktadır.)
 • 2. Basamak: Davranışçı Terapiler
 • 3. Basamak: Bilişsel Terapiler ve Bilinçli Farkındalık

tekniklerini uygulama becerisinin kazandırılmasıdır.

Kursiyer, yazılı metinleri okuyarak süpervizyon altında ikili pratik uygulamalar yapar ve her gün en az 2 beceri öğrenir. Becerinin hemen, aynı gün danışana uygulayabilecek şekilde öğrenilmesi eğitim hedefidir. Teorik eğitimlerde, hedeflenen beceriye yönelik teorik zemin ve uygulama sırasında önemli olabilecek pratik bilgiler, deneyimler aktarılır, örnek uygulamalar yapılır.

1. Basamak: Hipnoterapi Becerisi Kazandırma Modülünün İçeriği Nedir?

Hipnoterapi bilinen en eski yapılandırılmış psikoterapi modellerindendir. Genel olarak psikopatolojinin bir nevi oto-hipnoz sonucu oluştuğunu varsayar. Hipnoz teorisine gore, birey, duyarlı olduğu bir durumla karşılaştığında, alt-bilinçte önceden kayıtlı gerçekçi olmayan düşünce-imajinasyonları aktive olur; kişi bu imajinayonlara odaklanır ve bilinçli-gerçekçi bir tercih kullanmaksızın, kendi kendisine, negatif oto-hipnoz ve telkin yaparak, işlevsel olmayan duygu, düşünce ve davranış kalıpları ortaya koyar.

Hipnoterapi modülünün ana amacı katılımcılara bilişsel-davranışçı terapide kullanılabilecek şekilde hipnoz yapma ve hipnotik zihin yapısı oluşturma becerisi kazandırmaktır. Eğitimi alanların kolayca uygulanabilecekleri hipnoterapi tekniklerini kendi kullandığı psikoterapi yöntemine entegre etme becerisi edinmesi de diğer bir öğrenim hedefidir.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Psikologlar, Psikiyatristler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Mezunları, Sosyal Hizmet Uzmanları, bu alanlarda öğrenim gören yüksek lisans ve 3. 4. sınıf öğrencileri ve tıp doktorları eğitime katılabilirler..

Bu kurs bir meslek edinme kursu değil, ana mesleği yoluya kazanılan becerileri geliştirme kursudur. Kursu bitirenlere verilen sertifika sözkonusu beceri eğitiminin alındığını belgeler. Resmi ya da gayriresmi bir hak yada ünvan sahibi yapmaz.

Eğitmen

Prof. Dr. Atilla Soykan

Psikiyatrist; Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapist- Lisanslı REBHP Üyesi

Dr. Psk. Filiz Özekin Üncüer

Klinik Psikolog; Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapist

Tamamlanan Eğitim Tarihi & Eğitim Yeri

 • 1. Gün: 18 Mayıs 2017 Perşembe, Saat: 9.00-18.30
 • 2. Gün: 19 Mayıs 2017 Cuma, Saat: 9.00-18.30
 • 3. Gün: 20 Mayıs 2017 Cumartesi, Saat: 9.00-18.30
 • 4. Gün: 21 Mayıs 2017 Pazar, Saat: 9.00-18.30

Eğitim, Ankara/Çukurambar Holiday Inn Oteli'nde gerçekleştirilmiştir. Yeni Kurs tarihi ilan edilecek olup ön-kayıt yaptırmak için tıklayın..

Tamamlanan (Yoğunlaştırılmış) Kurs Programı

1. Gün Programı


2. Gün Programı


3. Gün Programı


4. Gün Programı

Eğitim Ücretleri

 • ÖĞRENCİ (Lisans öğrencisi) (4 günlük toplam ücret) : İlan Edilecektir..
 • UZMAN-MEZUN (yüksek lisans öğrencisi; lisans-yüksek lisans mezunu) (4 günlük toplam ücret): 2400 TL (KDV Dahildir)

Açıklamalar:

 • 1- Tüm ücretlendirmeler kdv hariç olarak hesaplanmıştır
 • 2- Kayıt ücretine tüm pratik uygulama metinleri ve kursta verilen tüm teorik eğitimleri içeren 2 dosya, ve www.hipno-bdt.com sitesinde yer almak ve üyelere özel kısıma giriş hakkı dahildir. Ayrıca, sabah atıştırma-kahve arası ikramları ve öğlen yemekleri de tarafımızdan karşılanacaktır.

Katılım veya ön-kayıt ücreti ödendiğinde kişinin toplantı kaydı yapılır ve ücret geri-iadesi söz konusu değildir. Kursu düzenleyenler hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar; bu durumda katılımcının yaptığı ödeme aynen geri ödenir. Öte yandan, kursu düzenleyenler eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Ön Kayıt İşlemleri

Kursa sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecektir. Yapılan başvuru ve kayıt sırası esas alınacaktır. Başvuru Formu için tıklayın..

Linkteki başvuru formunu doldurduktan sonra bizden ön-kaydınızın gerçekleştiğini belirten bir e-posta alacaksınız. Bu e-postayı aldıktan sonra kaydınızın kesinleşmesi için mailde belirtilen hesap numarasına tüm ödemeyi yapabilir ya da ödemeyi eğitim günü elden yapmak istiyorsanız yine aynı hesap numarasına mailde belirtilen ön-kayıt ücretini yatırmanız gerekmektedir.. Yaptığınız ödemelerin dekontunu hipno-bdt1@hotmail.com e-posta adresine göndermeniz halinde kaydınızın gerçekleştiğine dair bir mail alacaksınız..

Bu sitede yer alan eserler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu 14, 15, 16, 17 ve internet ortamında yayın yapma ile ilgili diğer maddeler kapsamında korunmaktadır. İnternet ortamında umuma arz tarihi; 17-11-2016, Eser Sahibi; Prof. Dr. Atilla Soykan, Doç. Dr. Psk. Çiğdem Soykan, Dr. Psk. Filiz Özekin Üncüer. Eser sahibinin yazılı izni olmadan bir kısmı veya tamamı çağaltılamaz, yayınlanamaz, eğitim ve benzeri amaçlarla ve diğer amaçlarla kullanılamaz. Mevzuat için http://www.telifhaklari.gov.tr/Genel-Sorular linkini inceleyebilirsiniz.