prof. dr. atilla soykan, doc. dr. cigdem soykan, dr. psk. filiz ozekin uncuer, bilişsel davranışçı terapi, hipnoterapi, martı psikoterapi

BİLİŞSEL-DAVRANIŞÇI HİPNOTERAPİ SERTİFİKA PROGRAMI

UYGULAMALI HİPNOTERAPİ-MINDFULNESS EĞİTİMİ

01-02-03 Mayıs 2020, ANKARA

Kursun Genel Amacı Nedir?

Bu kurs, bir psikoterapi beceri-ustalık eğitimi kursudur. Temel amacı: katılımcıya, temel hipnoterapi tekniklerini ve bu teknikleri kendi psikoterapi yaklaşımları çerçevesinde nasıl kullanabileceklerini deneyimleyerek öğrendikleri bir ortam yaratmaktır. Bunlara ek olarak, katılımcıların bilinçli-farkındalık kavramı ile tanışması ve deneyimleyerek bu kavramı uygulamayı öğrenmeleri de hedeflenmektedir.

Kursiyer, yazılı metinleri okuyarak süpervizyon altında ikili pratik uygulamalar yapar ve her gün en az 2 beceri öğrenir. Becerinin hemen, aynı gün danışana uygulayabilecek şekilde öğrenilmesi eğitim hedefidir. Teorik eğitimlerde, hedeflenen beceriye yönelik teorik zemin ve uygulama sırasında önemli olabilecek pratik bilgiler, deneyimler aktarılır, örnek uygulamalar yapılır.

Hipnoterapi-Mindfulness Eğitiminin İçeriği Nedir?

Hipnoterapi bilinen en eski yapılandırılmış psikoterapi modellerindendir. Genel olarak psikopatolojinin bir nevi oto-hipnoz sonucu oluştuğunu varsayar. Hipnoz teorisine gore, birey, duyarlı olduğu bir durumla karşılaştığında, alt-bilinçte önceden kayıtlı gerçekçi olmayan düşünce-imajinasyonları aktive olur; kişi bu imajinayonlara odaklanır ve bilinçli-gerçekçi bir tercih kullanmaksızın, kendi kendisine, negatif oto-hipnoz ve telkin yaparak, işlevsel olmayan duygu, düşünce ve davranış kalıpları ortaya koyar.

Hipnoterapi modülünün ana amacı katılımcılara bilişsel-davranışçı terapide kullanılabilecek şekilde hipnoz yapma ve hipnotik zihin yapısı oluşturma becerisi kazandırmaktır. Eğitimi alanların kolayca uygulanabilecekleri hipnoterapi tekniklerini kendi kullandığı psikoterapi yöntemine entegre etme becerisi edinmesi de diğer bir öğrenim hedefidir.

Kurs programı, aynı zamanda, Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapi Sertifika Programı, Hipnoterapi Modülünün ilk 24 saatlik bölümünü karşılayacak şekilde planlanmıştır. İleride açılacak olan 2 günlük kurslar ile kalan 16 saat sertifikasyon gerekleri tamamlanabilecektir.

Hipno-BDT Eğitimlerinden Bazı Kareler

 • hipnoz teori

  Hipnoterapi Beceri Eğitimi, Teorik Kısım

 • hipnoz uygulama

  Kendine Güven Hipnozu İkili Uygulama

 • hipnoterapi uygulama

  Hipnotik Derin Seviyesi Metni İkili Uygulama

 • hipnoterapi indüksiyon

  Kendini Affetme Metni İkili Uygulama

 • Kursa katılanların isim listesini ve görüşlerini http://www.hipno-bdt.com/hipnoterapi-kurs.htm sayfasında bulabilirsiniz..

  Kimler Eğitime Katılabilir?

  Psikologlar, Psikiyatristler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Mezunları, Sosyal Hizmet Uzmanları, bu alanlarda öğrenim gören yüksek lisans ve 3.- 4. sınıf öğrencileri; Tıp doktorları ve akademisyenler eğitime katılabilirler..

  Bu kurs bir meslek edinme kursu değil, ana mesleği yoluya kazanılan becerileri geliştirme kursudur. Kursu bitirenlere verilen sertifika sözkonusu beceri eğitiminin alındığını belgeler. Resmi ya da gayriresmi bir hak yada ünvan sahibi yapmaz. Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoterapi Eğitiminden farklıdır.

  Eğitmenler

  Prof. Dr. Atilla Soykan

  Psikiyatrist; Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapist

  Dr. Psk. Filiz Özekin Üncüer

  Klinik Psikolog; Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapist

  Doç. Dr. Çiğdem Soykan

  Klinik Psikolog; Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapist

  Eğitim Tarihi & Eğitim Yeri

  01-02-03 Mayıs 2020, Saat: 09.30-17.00

  Eğitim, M+ Psikoterapi, 13/1 GOP/Ankara adresinde yapılacaktır. Katılımcı Sayısı sınırlı olduğundan başvuru sırasına göre kayıt alınacaktır. Ön Kayıt için hipno_bdt@hotmail.com e-posta adresine iletişim bilgileriniz ile meslek bilgilerinizi içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

  Kurs Programı

  hipnoz uygulama
  Detaylı Kurs Programını İndirmek ve İncelemek için Tıklayın..

  Eğitim Ücretleri

  • 3 Günlük Toplam Ücret: 2400 TL + %18 KDV

  Açıklamalar:

  • 1- Tüm ücretlendirmeler kdv hariç olarak hesaplanmıştır
  • 2- Kayıt ücretine tüm pratik uygulama metinleri ve kursta verilen tüm teorik eğitimleri içeren 2 dosya, ve www.hipno-bdt.com sitesinde yer almak ve üyelere özel kısıma giriş hakkı dahildir.

  Katılım veya ön-kayıt ücreti olan 400 TL. ödendiğinde kişinin toplantı kaydı yapılır ve ücret geri-iadesi söz konusu değildir. Kursu düzenleyenler hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar; bu durumda katılımcının yaptığı ödeme aynen geri ödenir. Öte yandan, kursu düzenleyenler eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

  Kayıt Süreci

  Kursa sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecektir. Kursa katılım için ön koşul, yukarıda belirttiğimiz profesyonel alanlarda eğitim gören ve/veya çalışan olmanızdır. Buna ek olarak, katılım için yapılan başvuru ve kayıt sırası esas alınacaktır.

  • 1. Aşama:

   İlk başvuru ve talebinizin değerlendirilmesi için öncelikle hipno_bdt@hotmail.com e-posta adresine;

   - Ad-Soyad

   - İletişim bilgileriniz

   - Son mezun olduğunuz okul/bölüm/alan

   - Mesleğinizi içeren bir mail atmanız durumunda kursa katılım talebiniz ön koşullarımıza göre değerlendirilerek sizinle iletişime geçilecektir.

  • 2. Aşama: Ön Kayıt

   Kursa katılım talebiniz onaylandıktan sonra sizinle bir hesap numarası paylaşılacaktır. Verilen hesap numarasına ön kayıt ücreti olan 400 TL'yi yatırıp bize dekontu e-posta ile göndermenizden sonra ön-kaydınız onaylanarak isminiz kurs listemize ve e-posta listemize eklenecektir.

  Bu sitede yer alan eserler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu 14, 15, 16, 17 ve internet ortamında yayın yapma ile ilgili diğer maddeler kapsamında korunmaktadır. İnternet ortamında umuma arz tarihi; 17-11-2016, Eser Sahibi; Prof. Dr. Atilla Soykan, Doç. Dr. Psk. Çiğdem Soykan, Dr. Psk. Filiz Özekin Üncüer. Eser sahibinin yazılı izni olmadan bir kısmı veya tamamı çağaltılamaz, yayınlanamaz, eğitim ve benzeri amaçlarla ve diğer amaçlarla kullanılamaz. Mevzuat için http://www.telifhaklari.gov.tr/Genel-Sorular linkini inceleyebilirsiniz.